10 leté výročí očima zaměstnanců

V rámci 10 letého výročí nám poskytl rozhovor další z našich kolegů. Tentokráte pan Martin Krupa, který nastoupil do společnosti Tawesco hned po absolvování vysoké školy v roce 1987 na pozici Technolog lisovny. Dnes, již z pozice Technického ředitele a jednatele společnosti, nám odpovídal na naše otázky.

Přejeme příjemné čtení 🙂

 • Jak dlouho pracujete ve společnosti Tawesco a na jaké pozici?

  Do Tawesco s.r.o. ( v té době TATRA, národní podnik)  jsem nastoupil hned po vysoké škole v roce 1987 na pozici technolog lisovny. V současnosti jsem na pozici technického ředitele a jednatele společnosti.

 • Co se Vám vybaví jako první, když se řekne Tawesco?

  Ta první sahá do historie vzniku samotného názvu společnosti-Tawesco. Ten vznikl v rámci brainstormingu jako náhrada názvu Nářaďovna, který byl pro zahraniční klientelu těžko vyslovitelný. Zároveň měl v sobě skrývat společně s logem charakteristiku výrobní náplně společnosti a také kousek historie Tatry se kterou je naše společnost propojena pomyslnou pupeční šňůrou. Tawesco název tak ukrývá složeninu slov Tatra, Tooling and Welding, Stamping, Company….

  To další co se mi vybaví je spousta jmen, tváří a vzpomínek spjatých s mým působením v Tawesco.

  A do třetice, Tawesco je moje srdeční záležitost.

 • Vnímáte Vy nějakou změnu za posledních 10 let ve společnosti Tawesco?

  Těch změn je spousta a nemohu nevzpomenout tu zásadní, kterou přinesla změna majitele společnosti v březnu 2011 a to do té doby nemyslitelný objem Investic do společnosti směřující jak do obnovy strojního parku, tak i oblasti nemovitostí. Ta hodnota dnes představuje částku vyšší než 1,5 miliardy korun. Podíleli jsme se také na akvizicích do Tawesco Automotive a Stecomtra, dnes našich dceřiných společností.

 • Zažil/a jste za dobu svého působení ve společnosti Tawesco nějakou historku, která Vás dodnes rozesměje nebo na kterou rád/a vzpomínáte?

  Mám spousty historek, zejména z doby mého nástupu do společnosti, jenže asi nepublikovatelných… 🙂