10 leté výročí očima zaměstnanců

V rámci 10 letého výročí nám poskytl rozhovor další z našich kolegů. Tentokráte pan Tomáš Tegel, který pracuje ve společnosti Tawesco již 30 let!

Doporučujeme dočíst až do konce 🙂

 • Jak dlouho pracujete ve společnosti Tawesco a na jaké pozici?

  8.6.2021 to bylo 30 let , jsem na pozici dílovedoucího těžké svařovny.

 • Co se Vám vybaví jako první, když se řekne Tawesco?

  Je to má srdcová záležitost, jako první se mi vybaví první díly pro Škodu Auto a s tím spojené první robotické pracoviště, které se rozšířilo do dnešní podoby 14 robotů a laserového svařování.

 • Vnímáte Vy nějakou změnu za posledních 10 let ve společnosti Tawesco?

  Když pominu personální změny , tak vnímám změny hlavně v nových technologiích jak na svařovně tak lisovně. Celá firma se rozvíjí což vnímám jako pozitivum jak na lisovně (dva transferové lisy), tak na svařovně, kde přechází z ručního svařování na robotické (Fenwick, ZWE). Dále pak jako velké plus vnímám rozšíření výroby nejen na zákazníky Tatra a Škoda Auto, ale i do oblasti zemědělské techniky jako je ZWE, Horst, Horsch a JD.

 • Zažil/a jste za dobu svého působení ve společnosti Tawesco nějakou historku, která Vás dodnes rozesměje nebo na kterou rád/a vzpomínáte?

  Historek by bylo spousta, ale většina z nich není publikovatelná (smích), ale vždy mě nejvíce rozesmějí omluvenky našich zaměstnanců, kteří opravdu dokáží vymyslet úžasné věci, například: “Nemohl jsem přijít do práce, protože mám depresi, takže jsem v lese a objímám stromy, abych načerpal energii.“ Druhy den samozřejmě nepřišel taky a omluva byla:“ Bohužel to nezabralo tak jsem si rozdělal oheň a koupil láhev.“ A sami si můžete domyslet jak to dopadlo.