10 leté výročí očima zaměstnanců

V rámci 10 letého výročí, kdy se společnost Tawesco stalo součástí skupiny PROMET, jsme si připravili pár otázek a vyzpovídali naše dlouholeté zaměstnance společnosti Tawesco i společnosti PROMET GROUP. A tyto rozhovory Vám budeme postupně zveřejňovat.

Jako první nám rozhovor poskytla paní Kuběnová, která pracuje ve společnosti Tawesco již 41 let! Věřím, že stejně jako nám, tak i Vám tento rozhovor vykouzlí úsměv na tváři.

 • Jak dlouho pracujete ve společnosti Tawesco a na jaké pozici?

  Ve společnosti Tawesco (Tatra) pracuji od roku 1980, nejprve jako výrobní dělník na nářaďovně. Po ukončení studia na strojní průmyslovce jsem začala pracovat jako plánovačka a po návratu z mateřské dovolené jsem pokračovala na stejné pozici na svařovně, na dílně výroby koreb. V současnosti pracuji na těžké svařovně, kde vyrábíme nápravy pro firmu John Deere.

 • Co se Vám vybaví jako první, když se řekne Tawesco?

  Práce, která mě baví a moji kolegové.

 • Vnímáte Vy nějakou změnu za posledních 10 let ve společnosti Tawesco?

  Změny určitě jsou. Máme nové opláštění budovy, zavedl se nový počítačový systém, byl vytvořen nový provoz na výrobu náprav pro firmu John Deere. Změnil se i výrobní sortiment na svařovnách. V minulosti byl náš hlavní odběratel Tatra, dnes dodáváme svařence do několika firem.

 • Zažila jste za dobu svého působení ve společnosti Tawesco nějakou historku, která Vás dodnes rozesměje nebo na kterou ráda vzpomínáte?

  Za léta působení v Tawescu jsem se potkala se spoustou kolegů, se kterými jsem zažila různé situace. Vzpomenu jednu, která se stala asi před rokem a půl. V té době u nás na dílně krátce pracoval nový mistr. Jednoho dne přišel do práce a stěžoval si, že je nevyspaný a bylo vidět, že je nějaký roztržitý. Kolem osmé hodiny mě oslovil s tím, že mi chce něco říct a začal: Víš, když jsi měla dovolenou a já jsem kontroloval produkci z předchozího dne, na papír jsem si napsal koncové čísla náprav a počty kusů. Ten papír jsem potom strčil do kapsy. Odpoledne jsme s manželkou jeli do nákupního centra, a zatímco ona chodila po obchodech, já jsem si šel vsadit. Nevěděl jsem jaká čísla, tak jsem vytáhl z kapsy ten papír a čísla jsem opsal. Dnes v noci jsem nemohl spát, zapnul jsem počítat a zkontroloval sázenku. No a já jsem asi vyhrál několik milionů. Nemohu tomu uvěřit a jsi první kdo to ví. “ No a dnes je z kolegy už bývalý kolega. Vidíte jak snadné je vyhrát, stačí jen projít dílnu, spočítat kusy, no a potom vsadit. Nevím proč, ale u mě to nějak nefunguje.