Profil společnosti

TAWESCO je výrobní společnost se zaměřením na lisovací nářadí, výlisky a svařence převážně pro automobilový průmysl, zemědělskou, lesnickou a manipulační techniku. Jsme součástí rodinné skupiny PROMET GROUP. 

1995

rok založení

935

počet zaměstnanců

2500 tun

výkon našeho hydraulického lisu

50 000

výrobní plochy

Jsme významným evropským dodavatelem pro automobilky a výrobce zemědělské a manipulační techniky. Na trhu působíme úspěšně už 28 let. Díky historické propojenosti s výrobou Tatry využíváme více než 100 let zkušeností v oboru. V našich výrobních halách sídlí unikátní kombinace výrobních procesů, které nabízí kompletní řešení pro finální díl a pro montáž. Naše společnosti neustále modernizujeme a i díky tomu patříme k nejvýznamnějším strojírenským podnikům v České republice.

TAWESCO je součástí skupiny PROMET GROUP, která je rodinnou firmou zastřešující více než čtyřicet společností působících v oborech strojírenství, metalurgie a inženýrství. Zaměstnává přes čtyři tisíce lidí v České republice i zahraničí. Sídlo skupiny je v Ostravě.   

 

Vize, mise a motto

Společnost TAWESCO systematicky zvyšuje kvalitu prováděných prací a to za dodržení všech právních předpisů v oblasti ochrany životního prostředí, BOZP a PO. Požadavky našich odběratelů plníme s vysokým důrazem na kvalitu poskytovaných služeb. Zároveň budujeme profesionální pracovní prostředí pro naše zaměstnance. To vede ke stálému růstu výkonu společnosti.

Vedení firmy prostřednictvím týmové spolupráce je pro nás stejně důležité jako hodnoty a tradice, na které navazujeme. Jsme spolehlivým partnerem našich současných i budoucích zákazníků.  

Jsme odhodláni k trvalé udržitelnosti a odpovědnosti ve všem, co děláme. 

Naši zákazníci

Mezi naše významné zákazníky patří například automobilky koncernu Volkswagen Group v čele se Škodou Auto, VW, Audi, Bentley, SEAT, TPCA, Volvo a mnoho jiných. Vyrábíme i vlastní svařovací přípravky, na kterých pak u nás vznikají rámy pro Tatru, rámy a nápravy pro zemědělský či lesnický průmysl jako např. pro kombajny John Deere a mnoho dílů pro manipulační techniku Linde, Fenwick, Krone a další. 

 

ŠKODA AUTO
AUDI
PORSCHE

BENTLEY

MAGNA
FISKER
SNOP
INALFA
BENTELER
SCHWARZ
HANON
KWD
GESTAMP
VOLKSWAGEN
ISRI
VARROC
TATRA
JOHN DEERE
CLAAS
KEMPER
SECO
ŠKODA TRANSPORTATION
IVECO BUS
DOOSAN BOBCAT

Historie

Historie
1995

Vznik TAWESCA

TAWESCO bylo založeno v roce 1995 vyčleněním provozu nářaďovny společnosti TATRA. Název Tawesco je složeninou anglických slov Tatra Welding (svařování) and Stamping (lisování).

1997

Nová lisovna

Rozšíření firmy o lisovnu = široké portfolio výlisků různých rozměrů a tloušťky. Nabízíme výrobu nástrojů pro konkrétní výlisek ve vlastních prostorách, ale také kompletaci jednotlivých produktů bodovým svařováním.

2000

Automotive industry supplier

Na začátku nového milénia jsme získali ocenění kvalitního dodovatele v oblasti automotive.

2004

Svařovna

V roce 2004 jsme rozšířili firmu o svařovnu. Zaměřujeme se v ní převážně na výrobu těžkých svařenců a na výrobu produktů pro těžké nákladní automobily a pro lesní a zemědělské stroje.

2006

Visteon Award

Za naši snahu o neustálé zlepšování v oblasti zákaznického servisu jsme byli v roce 2006 oceněni titulem Důležitý partner firmy Visteon.

2007

Volkswagen group award: TOP 100 suppliers

V roce 2007 se naše společnost dostala na prestižní seznam Volkswagen Group Award, který oceňuje 100 nejlepších dodavatelů tohoto největšího evropského výrobce automobilů.

2011

Skupina PROMET GROUP

TAWESCO se stává dceřinou firmou české společnosti PROMET GROUP a.s., která je rodinnou firmou zastřešující více než čtyřicet společností působících v oborech strojírenství, metalurgie a inženýrství.

2017

Rozšíření firmy

V roce 2017 se společnost TAWESCO rozšířila o dceřiné společnosti STECOMTRA a.s. a TAWESCO AUTOMOTIVE s.r.o.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše